რუსუდან მოსიძე - ასოციაციის ახალი თავმჯდომარე
2020 წლის 15 ივლისს გაიმართა საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის შვიდი გამომცემლისგან შემდგარი ბორდის სხდომა, სადაც ერთი წლის ვადით ასოციაციის ახალი თავმჯდომარე აირჩიეს. გამგეობის წევრებმა რუსუდან მოსიძეს ერთხმად დაუჭირეს მხარი. ბორდის გადაწყვეტილებით, ასოციაციის თავმჯდომარის მოადგილე გვანცა ჯობავა გახდა.
რუსუდან მოსიძე - გამომცემლობა „ბაკმი“-ს თანადამფუძნებელი და გამომცემლობის მთავარი რედაქტორია, ფილოლოგი. 2005 წლიდან რუსუდან მოსიძე პერიოდულად გახლდათ საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის ბორდის წევრი, 2019-2020 წლებში - ასოციაციის თავმჯდომარის მოადგილე.
გამომცემლობა „ბაკმი“ გამომცემლობა ბაკმი bakmipublishing დაარსდა 2000 წელს. გამომცემლობის პრიორიტეტს განსაზღვრავს ქართული ლიტერატურის მემკვიდრეობის წარმოჩენა - რარიტეტული გამოცემებიდან თანამედროვე მწერლობის ჩათვლით. 2001 წლიდან გამომცემლობა „ბაკმი“ საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის წევრია. 2006 წლიდან „ბაკმი“ სისტემატიურად იღებს მონაწილეობას ფრანკფურტის, ლაიფციგის, ბოლონიის წიგნის ფესტივალებზე. მისი წიგნები ითარგმნა და გამოიცა ევროპის სხვადასხვა ქვეყნებში. გამომცემლობამ განახორციელა არაერთი წარმატებული პროექტი, როგორიცაა ლიტერატურული სერიები და გამოცემები „განძი რჩეული“, „ქართული ლიტერატურული ზღაპრები“, „მითოლოგიური ენციკლოპედია ყმაწვილთათვის“, „სიმბოლოების ილუსტრირებული ენციკლოპედია“, „კლასიკა და თანამედროვეობა“, „სასკოლო ბიბლიოთეკა“ და სხვა. გამომცემლობას 2003 წელს მიენიჭა საქართველოს სახელმწიფო პრემია.

Rusudan Mosidze - GPBA new Chairperson
On July 15, 2020 the first meeting of the newly elected board was held, the board consists of GPBA’s seven member publishers. During the first meeting a new Chairperson was elected for the term of one year. Board members unanimously elected Rusudan Mosidze as a new Chairperson of Georgian Publishers and Booksellers Association.  Board elected Gvantsa Jobava as a Deputy Chairperson of GPBA.
Rusudan Mosidze  is a co-founder and editor-in-chief of Bakmi Publishing, philologist. From 2005 Rusudan Mosidze periodically was a member of GPBA’s Board, in 2019-2020 - Deputy Chairperson of the Association.
Bakmi Publishing was founded in 2000. It’s been a member of GPBA since 2001. Since 2006, Bakmi Publishing regularly participated in book fairs in Frankfurt, Leipzig and Bologna. Its books have been translated and published in different European countries. The most successful projects of Bakmi Publishing, such as literary series and publications are "Treasury of Selected Verse", "Georgian Literary Tales", "Illustrated Encyclopedia of Symbols", "Classics and Modernity", "School Library" and others. Bakmi Publishing was awarded with the Georgian State Prize in 2003.