ერთობლივი პროექტი კომპანია „ქარავანთან“
25 და 26 ივლისს ორბელიანის მოედანზე განახლდა „ქარავანის ბაზრობა“. ამ ღონისძიების ფარგლებში, საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაცია კომპანია „ქარავანის“ პარტნიორი გახდა. „ქარავანის ბაზრობაზე“ ასოციაციის წევრი გამომცემლობების წიგნების შეძენა სპეციალური ფასდაკლებით იყო შესაძლებელი.
პირველი განახლებული „ქარავანის ბაზრობის“ მონაწილეები გახდნენ „აგორა“, „არტანუჯი“, „ბუქმანია“, „ინტელექტი“, „ირიათონი“, „ნოდარ დუმბაძის გამომცემლობა და ლიტერატურული სააგენტო“, „პეგასი“, „საქართველოს მაცნე“ და "საქწიგნი".
ორგანიზატორების განცხადებით, სექტემბრიდან „ქარავანის ბაზრობა“ ყოველ შაბათ-კვირას ორბელიანის მოედანზე მოეწყობა.

GPBA to partner with the Caravan Market
On July 25 and 26, the Caravan Market was resumed on Orbeliani Square, it includes a weekend market incorporating the flea market, food court, crafts, artists space, cultural events, etc. Within the framework of this event, Georgian Publishers and Booksellers Association became a partner of the company "Caravan". Books of member publishing houses can be purchased at a special discount at the Caravan Market.
“Agora”, “Artanuji Publishing”, “Bookmania”, “Intelekti Publishing”, “Iriatoni”, “Nodar Dumbadze Publishing and Literary Agency”, “Pegasus Books”, “Sakartvelos Matsne Publishing” and “Saktsigni Publishing” became the first participants of the renewed Caravan Market.