მზადება თბილისის წიგნის 24-ე საერთაშორისო ფესტივალისთვის
საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაცია 26 მაისიდან 29 მაისის ჩათვლით გიწვევთ თბილისის წიგნის 24-ე საერთაშორისო ფესტივალზე. წიგნის მოყვარულებს ფესტივალი ტრადიციულად ექსპო ჯორჯიას პავილიონებში უმასპინძლებს.
წელს ფესტივალი სრულად უბრუნდება ტრადიციულ ფორმატს და მასშტაბებს. შესაბამისად, მე-11 პავილიონში წარმოდგენილი იქნება, როგორც ქართველი ისე უცხოელი გამომცემლებისა და სხვადასხვა ორგანიზაციების მთავარი სტენდები, ხოლო მე-6 პავილიონში თავმოყრილი იქნება საბავშვო წიგნები და მათთან დაკავშირებული საბავშვო აქსესუარები.
თბილისის წიგნის ფესტივალის ერთ-ერთი გამორჩეული ნაწილია ფოკუს ქვეყნების პროგრამა. წელს ფესტივალის ფოკუს ქვეყანა თურქეთი იქნება. თურქეთს თბილისის წიგნის საერთაშორისო ფესტივალის ფოკუს ქვეყნის სტატუსი 2020 წელს მიენიჭა თუმცა პანდემიიდან გამომდინარე, აღნიშნული სტატუსით ის წელს ისარგებლებს. თურქეთის ფოკუს ქვეყნის პროგრამის ორგანიზატორები არიან თურქეთის კულტურისა და ტურიზმის სამინისტრო და თურქეთის სავაჭრო-სამრეწველო პალატა.
გარდა ამისა, ფესტივალს უბრუნდება პროექტი "მსახიობები ლიტერატურისთვის", რომლის ფარგლებში ქართველი მსახიობები წარადგენენ მათ მიერ შერჩეულ წიგნებს.
ვებ-გვერდზე www.tbilisibookfestival.ge მომხმარებლებს შესაძლებლობა ექნებათ დეტალურად გაეცნონ ფესტივალის პროგრამას, რომელიც მალე გახდება ცნობილი და მიიღონ სხვა მნიშვნელოვანი და საინტერესო ინფორმაცია ფესტივალის შესახებ.
ფესტივალი იქნება ჰიბრიდული და, ფიზიკური ღონისძიების პარალელურად, მომხმარებლებს, სურვილის შემთხვევაში, წიგნების შეძენა აღნიშნულ ვებ გვერდზე, საფესტივალო ფასებად ონლაინ რეჟიმშიც შეეძლებათ.
თბილისის წიგნის საერთაშორისო ფესტივალის მხარდამჭერია თბილისის მერია. ფესტივალის მეგობარია თიბისი.ფესტივალს პარტნიორია Veli.store.
თბილისის წიგნის 24-ე საერთაშორისო ფესტივალის მონაწილეები და ინფორმაცია მათ შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე: https://tbilisibookfestival.ge/members.php?l=ge

Preparing for 24thTbilisi International Book Festival
Georgian Publishers and Booksellers Association is delighted to invite you to the 24rd Tbilisi International Book Festival taking place in physical form from May 26 through May 29 in Expo Georgia.
After years of pandemic challenges, the festival returns to its full-scale traditional format. Traditionally, the 11th pavilion will feature the main stands of both Georgian and foreign publishers and various organizations, while the 6th pavilion will house children's books and related accessories.
Türkiye is the Focus country for the 24th Tbilisi International Book Festival. The focus country program is prepared by the Istanbul Chamber of commerce and the Republic of Türkiye Ministry of Culture and Tourism. Nearly 20 authors and 10 publishers will attend the festival from Türkiye. As a Focus Country, they have a special program to introduce Türkish culture and literature.
Our website https://tbilisibookfestival.ge/index.php?l=en enables users to access the details about the festival program, which will be announced soon. Guests can also read up on important and interesting information about the festival.
Tbilisi International Book Festival is supported by Tbilisi City Hall and VELI.store. TBC Bank is the festival partner.
The list of exhibitors for the 24th Tbilisi International Book Festival can be found at the link: https://tbilisibookfestival.ge/members.php?l=en