16-18 დეკემბერს წიგნის საახალწლო ფესტივალი გაიმართება!
16-18 დეკემბერს, „ექსპო ჯორჯიას“ მე-4 და მე-5 პავილიონებში, საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციისა და თბილისის მულტიფუნქციური ბიბლიოთეკების გაერთიანების ორგანიზებით, თბილისის მერიის მხარდაჭერით, წიგნის საახალწლო ფესტივალი გაიმართება.
ფესტივალი აერთიანებს ასოციაციის მიერ დაფუძნებულ წიგნის საახალწლო ფესტივალსა და 2021 წელს, იუნესკოს პროექტ „თბილისი - წიგნის მსოფლიო დედაქალაქის“ ფარგლებში დაარსებულ საბავშვო წიგნის ფესტივალს. შესაბამისად, ფესტივალზე წარმოდგენილი იქნება წიგნები როგორც ბავშვებისთვის, ასევე უფროსებისთვის.
ფესტივალში მონაწილეობას მიიღებს საქართველოში მოქმედი თითქმის ყველა გამომცემელი და წიგნის გამავრცელებელი ორგანიზაცია, რომლებიც ფესტივალის სტუმრებს ფასდაკლებებს შესთავაზებენ. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა საბავშვო და საყმაწვილო ლიტერატურის ხელმისაწვდომობას.
წიგნის საახალწლო ფესტივალი მოიცავს როგორც წიგნების გამოფენა-გაყიდვას, ასევე საბავშვო ღონისძიებებს ფესტივალის მთავარ სცენაზე და საბავშვო სივრცეში, საახალწლო ხელნაკეთი ნივთებისა და აქსესუარების გამოფენა-გაყიდვასა და სხვადასხვა სახის გასართობ აქტივობებს.
ფესტივალზე მონაწილეობის მსურველებმა, გთხოვთ, შეავსოთ სარეგისტრაციო ფორმა და გამოაგზავნოთ ელექტრონულ მისამართზე: finance@gpba.ge
18 დეკემბერს, ფესტივალის ფარგლებში, გაიმართება საბავშვო ლიტერატურულ კონკურს „ნაკადულის“ გამარჯვებულთა დაჯილდოება.

New Year Book Festival Will Be Held on December 16-18
On December 16-18, organized by GPBA and Tbilisi Multifunctional Libraries, with the support of Tbilisi City Hall and TBC Bank a New Year's book festival will be held.
The New Year's Book Festival combines the New Year's Book Festival established by the association and the Children's Book Festival established in 2021 within the framework of the UNESCO project "Tbilisi - World Book Capital".
More than 50 organizations takek part in the festival, including almost all publishers and bookseller organizations operating in Georgia, as well as companies producing various children's and New Year's accessories, souvenirs, and toys.
In addition, special attention will be paid to the literary program at the festival. Presentations of children's books and meetings with authors held on the main stage for three days, as well as workshops and various entertainment activities will be organized in a specially arranged children's space.