მიღება საქართველოს ეროვნულ სტენდზე ლონდონის წიგნის ბაზრობაზე
13 მარტს, საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაცია, ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრი და ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობა ლონდონის წიგნის ბაზრობის ტერიტორიაზე განთავსებულ საქართველოს ეროვნულ სტენდზე (5D118) გამართავენ ერთობლივ მიღებას. მიღებას დაესწრება ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობის პრეზიდენტი იურგენ ბოსი.
საქართველო ლონდონის წიგნის ბაზრობაზე უკვე მეშვიდედ იღებს მონაწილეობას და ტრადიციულად, ბრიტანულ წიგნის ბაზარზე ქართველი ავტორებისა და გამომცემლების პოპულარიზაციას ემსახურება. საქართველოს ეროვნულ სტენდზე 170-მდე ქართული გამოცემის, ცალკეულ გამომცემელთა, წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციისა და ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრის მიერ მომზადებული კატალოგების დათვალიერება იქნება შესაძლებელი.

Reception on Georgian national stand at the London Book Fair
On March 13th Georgian Publishers and Booksellers Association (GPBA), Georgian National Book Center and Frankfurt Book Fair will hold the reception at Georgian national stand (5D118) during the London Book Fair, which will be attended by the President of Frankfurt Book Fair - Juergen Boss.
Georgia takes part in London Book Fair for the seventh time already and traditionally serves for the global popularization of Georgian authors and publishers. Georgian national stand will exhibit approximately 170 Georgian publications, catalogs prepared by Georgian Publishers and Booksellers Association(GPBA), Separate publishers and Georgian National Book Center.