გამომცემლების შეხვედრა განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტთან
21 ივლისს, საქართველოს პარლამენტში გამომცემლები და სასკოლო სახელმძღვანელოების ავტორები განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტთან არსებულ თემატური მოკვლევის ჯგუფის წევრებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე განიხილეს სახელმძღვანელოების შინაარსთან და ფორმასთან დაკავშირებული დეტალები. იმსჯელეს გამოწვევებზე და გრიფირების პროცესზე.
საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამვრცელებელთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, თამარ ლებანიძემ წამოაყენა ინიციატივა გამომცემელთა ასოციაციისა და განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის სამომავლო თანამშრომლობისა და შესაბამისი მემორანდუმის გაფორმების შესახებ.

Publishers meeting with the Education and Science Committee of the Georgian Parliament
On July 21, the Parliament of Georgia held a meeting between the publishers and authors of school textbooks and the Education and Science Committee.
Details related to the content and form of the textbooks were discussed at the meeting. They discussed the challenges and the school textbooks/series approval process.
Tamar Lebanidze, the chairperson of the GPBA, put forward an initiative on the future cooperation between the GPBA and the Education and Science Committee and signing the relevant memorandum.