პრემია "ნაკადულის" გრძელი სია ცნიბილია
საბავშვო ლიტერატურული პრემია “ნაკადულის” მონაწილეთა სია ცნობილია. კონკურსის ოთხ ნომინაციაში 42 წიგნია წარმოდგენილი. გრძელი სიის სანახავად ეწვიეთ ბმულს.
საბავშვო პრემია ნაკადული 2021 წელს დაარსდა საქართველოს წიგნი გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის ორგანიზებით, თბილისი - წიგნის მსოფლიო დედაქალაქის ფარგლებში, თბილისის მერიის მხარდაჭერით.
პრემია ოთხ ნომინაციაში გაიცემა, ასაკობრივი ზღვარი კი 8 წლამდეა განსაზღვრული:
• წლის საუკეთესო პროზაული წიგნი
• წლის საუკეთესო პოეტური წიგნი
• წლის საუკეთესო ილუსტრირებული წიგნი
• წლის საუკეთესო საგანმანათლებლო-შემეცნებითი წიგნი
საკონკურსოდ განიხილება 2020 წელს გამოცემული ნაწარმოებები. განაცხადებს განიხილავს  საქართველოს წიგნი გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის მიერ შერჩეული 5 კაციანი ჟიური. თითოეულ ნომინაციაში გამარჯვებული მიიღებს ჯილდოს და 2500 ლარიან ფულად პრემიას.

The long list of children's literary award "Nakaduli" participants is known. 42 books are presented in four nominations of the competition. Visit the link for a long list.
Children's Literary Award "Nakaduli" was founded by Georgian Publishers and Booksellers Association, within the framework of the Tbilisi - World Book Capital and the financial support of the Tbilisi City Hall.
• Best Proze Book
• Best Poetry Book
• Best Ilistrated Book
• Best Educational Book
The winners of the nominations will be revealed by a five-member jury selected under the project. The winners will be awarded a prize off 2500 GEL.