თბილისის წიგნის საერთაშორისო ფესტივალი 2023
საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაცია 25 მაისიდან 28 მაისის ჩათვლით გიწვევთ თბილისის წიგნის საიუბილეო, 25-ე საერთაშორისო ფესტივალზე.
ფესტივალი ტრადიციული მასშტაბითა და ფორმატით, ექსპო ჯორჯიას პავილიონებში უმასპინძლებს მკითხველებს. მე-11 პავილიონში წარმოდგენილი იქნება, როგორც ქართველი, ისე უცხოელი გამომცემლებისა და სხვადასხვა ორგანიზაციების მთავარი სტენდები, ხოლო მე-6 და მე-5 პავილიონებში თავმოყრილი იქნება საბავშვო წიგნები და მათთან დაკავშირებული საბავშვო აქსესუარები.
თბილისის წიგნის ფესტივალის ერთ-ერთი გამორჩეული ნაწილია ფოკუს ქვეყნის პროგრამა. წელს ფესტივალის ფოკუს ქვეყანა პოლონეთია. პოლონეთის პროგრამის ორგანიზატორია პოლონური ინსტიტუტი თბილისში.
ფესტივალი კვლავაც უმასპინძლებს პროექტს, "მსახიობები ლიტერატურისთვის", რომლის ფარგლებში ქართველი მსახიობები წარადგენენ მათ მიერ შერჩეულ წიგნებს.
ფიზიკური ღონისძიების პარალელურად, ფესტივალის ღონისძიებები ლაივ რეჟიმშიც გავა ფესტივალის ფეისბუქ გვერდზე. გარდა ამისა, მომხმარებელს საქართველოს მასშტაბით წიგნების შეძენა ფესტივალის ვებ-გვერდზე და ჩვენ ციფრულ პარტნიორ veli.sotre-ზე, საფესტივალო ფასებად, ონლაინ რეჟიმშიც შეეძლებათ.
თბილისის წიგნის საერთაშორისო ფესტივალი დაფინანსებულია საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მიერ. ფესტივალის მხარდამჭერია თბილისის მერია. ფესტივალის მეგობარია თიბისი. ფესტივალს ციფრული პარტნიორია Veli.store.

Georgian Publishers and Booksellers Association is delighted to invite you to the 25th Tbilisi International Book Festival taking place from May 25 through May 28 in Expo Georgia.
Traditionally, the 11th pavilion will feature the main stands of both Georgian and foreign publishers and various organizations, while the 6th and 5th pavilions will house children's books and related accessories.
Poland is the Focus country for the 25th Tbilisi International Book Festival. The focus country program is prepared by the Polsky Institute in Tbilisi.
The project “Actors for Literature”, traditionally returns to the festival. The project is hosting famous Georgian film and theatre actors, presenting books, and leading artistic readings. The program usually gains a lot of spectators and significantly contributes to promoting reading in Georgia.
This year TIBF will be offering hybrid events: in parallel to the in-person events, purchasing books online at festival prices will be available via our website.
Tbilisi International Book Festival is funded by the U.S. Embassy in Georgia. The Festival is supported by Tbilisi City Hall and VELI.store. TBC Bank is the festival partner.