23 აპრილს წიგნისა და საავტორო უფლებების საერთაშორისო დღე აღინიშნება
23 აპრილს 11:00-დან 19:00-მდე მოსწავლე ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის მიმდებარე ტერიტორიასა და შიდა ეზოში, საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის ინიციატივით, წიგნისა და საავტორო უფლებების საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართება.
მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე მოეწყობა წიგნების ერთდღიანი გამოფენა-გაყიდვა. ოცამდე ქართველი გამომცემელი და გამავრცელებელი ამ დღესთან დაკავშირებით წიგნებს განსაკუთრებული ფასდაკლებით შემოგთავაზებთ. მთელი დღის განმავლობაში მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის შიდა ეზოში გაიმართება შეხვედრები თანამედროვე ქართველ ავტორებთან, ახალი გამოცემების წარდგინებები და ზოგადად წიგნთან, განათლებასთან და საავტორო უფლებებთან დაკავშირებული აქტივობები.
წიგნისა და საავტორო უფლებების საერთაშორისო დღის აღნიშვნის ტრადიციას საქართველო წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის ინიციატივით შეუერთდა და უკვე 16 წელია "იუნესკოს" საერთო ქოლგის ქვეშ წიგნისა და საავტორო უფლებების საერთაშორისო დღე სხადასხვა ტიპის კულტურული ღონისძიებებით ყოველწლიურად აღინიშნება ჩვენს ქვეყანაში.
2003 წლიდან კი საქათველოს პრეზიდენტის განკარგულებით 23 აპრილი წიგნის სექტორის მუშაკთა პროფესიულ დღედ გამოცხადდა.
გელოდებით 23 აპრილს, 11:00-დან 19:00-მდე მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე. ერთად ვიზეიმოთ წიგნისა და საავტორო უფლებების საერთაშორისო დღე და ხელი შევუწყოთ ჩვენს ქვეყანაში წიგნის კითხვის პოპულარიზაციას.

World Book and Copyright day in Georgia
On the 23rd of April from 11:00 to 19:00 on Rustaveli Avenue in front of the National Palace and in the inner courtyard Georgian Publishers and Booksellers Association will be celebrating the World Book and Copyright day in Georgia.
One-day book fair will be arranged on the Avenue and about 20 Georgian publishers and distributors will offer books to the readers with a special discount. Special events will be held during the day in the inner courtyard of the National Palace: meetings with different contemporary Georgian authors, presentations of the newest titles and activities related to books, education and copyright.
For over 16 years by the initiative of Georgian Publishers and Booksellers Association celebrating World Book and Copyright day under the Global umbrella of UNESCO with different cultural events has become an annual tradition in Georgia.
Since 2003 according to the order of the President of Georgia, 23rd of April has been declared as the Professional Day of Book Sector Workers'.
We are waiting for you on the 23rd of April from 11:00 to 19:00 on Rustaveli Avenue. Let's celebrate together World Book and Copyright Day and promote book reading in Georgia.